Jak se diagnostikuje chronická žilní nedostatečnost

Trápí vás křečové žíly, pocit těžkých nohou, otoky nohou anebo křeče v nohách, které se objevují během spánku? Zhoršují tyto příznaky kvalitu vašeho života a nevíte si s nimi rady? Naštěstí existují jednoduché diagnostické metody, které odhalí v jakém stavu jsou vaše žíly a zda potřebujete léčbu. Možnosti léčby jsou dostatečné, důležité je začít s vhodnou léčbou včas.

Jak se diagnostikují postižené žíly

Lékaři používají několik tradičních klinických testů a také diagnostické metody. Hlavní přístrojovou diagnostickou metodou  je duplexní sonografie. Specialistou může být provedena pletyzmografie. V některých případech se také používá CT nebo MR flebografie.

  • Ultrasonografii lze využít jako moderní neinvazívní metodu, pomocí které se zobrazuje stav průchodnosti žilního řečiště, zpřesní se jeho anatomické poměry a určí se místo a velikost žilního refluxu.
  • Pletyzmografie je vyšetřovací metoda, která slouží k hodnocení kvality prokrvení tkání a poskytuje informace o reaktivitě vyšetřovaných cév. Pletyzmografie se využívá především v oblasti cévní chirurgie.  Tato metoda je založena na principu průchodu světelných paprsků tkání vyšetřované oblasti. K vyšetření se požívá přístroj zvaný pletyzmograf. V současnosti se dává přednost vyšetření ultrasonografií.

 

Pošlite tip na tento článok svojim blízkym